Latvijas hokeja vēsture

Ideja

Latvijas hokeja vēsture ir notikumiem, personībām un stāstiem bagāta. Sākot ar pirmskara laiku un līdz pat mūsdienām, Latvijas hokejs ir pulcējis ap sevi leģendārus talantus un cīnītājus, no kuriem daļu jaunā paaudze nemaz nezina. Latvijas hokejs nebūtu tas, kas tas ir bez dučiem vēstures grāmatās neierakstītu vārdu, kas plecu pie pleca uz laukuma atstāja visu. Simts gadus dokumentētā vēsture, kura atrodama zinātāju bēniņos un veterānu pierakstos, ir pelnījusi kārtīgu apkopojumu, kas ļaus visiem interesentiem iepazīties ar mūsu hokeja vēsturi cauri laikiem.

Biedrība “Hokeja atbalstam” veido pilnībā digitalizētu Latvijas hokeja vēstures apkopojumu no pirmsākumiem pirmskara laikā līdz mūsdienām. Spēļu apraksti, statistika, spēļu protokoli, fotogrāfijas, videogalerijas, vēstures liecinieku atmiņas un daudz kas cits būs brīvi pieejams digitālā formātā jebkuram interesentam.

Projekts ir izstrādes stadijā, pašā sākumā un mums vēl ir daudz darba priekšā digitalizējot Latvijas hokeja vēstures liecības. Projektu tehniski izstrādā Latvijas IT uzņēmums Itero.

Apmeklē: Latvijas Hokeja vēsture

Pieliec roku!

Pilnīgam un niansētam hokeja vēstures apkopojumam ir svarīgi apzināt visus pieejamos vēstures resursus. Aicinām ikvienu, kam ir saglabājušās Latvijas hokeja vēstures liecības, fotogrāfijas, videomateriāli un piemiņas lietas, iesaistīties Latvijas hokeja vēstures digitalizācijā!

Ja vēlies iesaistīties vēstures apkopošanā, sazinies ar mums: info@hokejaatbalstam.lv